News

|

O nas

|

Usługi

|

Cennik

|

Materiały

|

Realizacje

|

Do pobrania

|

Kontakt
Płyta MDF - płyty mdf produkowane są w trzech odmianach:  MDF, LDF, HDF. Są to produkty drewnopochodne , powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie skrawania.
Zastosowanie:
  • MDF-Medium Density Fibreboard- jest to średniogęsta płyta z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykańczania wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne, kasetony a także do produkcji artykułów stolarki budowlanej np. drzwi. Ze względu na walory powierzchni nadaje się do uszlachetniania poprzez pokrywanie cienkimi filmami melaminowymi, lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalną okleiną.
  • LDF -Low Density Fibreboard- jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się zmniejszona gęstością. Płyta LDF jest materiałem bazowym do produkcji paneli ściennych użytkowanych w pomieszczeniach suchych. Stanowią one również materiał bazowy do produkcji płyt poszyciowo-izolacyjnych.
  • HDF - Hight Density Fibreboard - płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Płyty HDF przeznaczone są do produkcji paneli podłogowych. Są także materiałem nośnym do powlekania laminatami HPL i CPL, papierami żywicznymi i okleinami naturalnymi.Produkty wykonane na bazie płyt HDF są przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach suchych.

Płyta wiórowa - podobnie jak płyta MDF jest materiałem naturalnym wykonanym ze specjalnie przygotowanych wiórów drzewnych, sprasowanych z dodatkiem żywic przy użyciu ciśnienia i wysokiej temperatury. Wióry do produkcji wytwarzane są ze zdrowego drewna drobnowymiarowego, odpadowego lu nie nadającego się do przerobu na lite drewno. Występują w zależności od przeznaczenia jedno- i wielowarstwowe (Laminat) o podwyższonej wodo-, grzybo- i ognioodporności oraz powierzchniach porowatych lub gładkich zagęszczonych pyłem drzewnym.

Płyta melaminowa (laminowana) -
jest to podstawowy produkt dla branży meblarskiej, wykorzystywany do produkcji korpusów szafek, a często też frontów meblowych.Nasze korpusy wykonywane są z płyty o gr. 18mm. Na życzenie klienta sprowadzamy również płyty zachodnich producentów o gr. 19mm.

Klejonka drewniana - drobne lub większe kawałki drewna, które tworzą większą całość( blat stołu, parapet, ramkę) Drewno w formie klejonki jest mniej podatne na odkształcania związane ze zmianą wilgotności.

Folia PCV  - materiał, który stosuje się  do produkcji frontów - nakleja się go na płytę Mdf. Jest to najtańszy materiał. Występuje w różnej kolorystyce i wzorach.

Laminat - wyjątkowo twardy i odporny na szorowanie materiał. Fronty pokryte laminatem są kilkukrotnie bardziej wytrzymałe na szorowanie.
  • Blaty laminowane - podstawowa technologia stosowana w kuchniach ze względu na przystępną cenę, wysoką wytrzymałość i piękne dekory z naszej oferty (ponad 130 motywów). Blaty z laminatu standardową zakończone są zaobleniem, można jerównież zakończyć listwą PCV, laminatem pod kolor, listwą aluminiową itp.
  •  Laminat naklejony na płytę 10mm można stosować jako dekor ścienny lub zastąpić nim kafelki w kuchni.
Kompozyt - ekskluzywny materiał (corian, rausolid, staron) na blaty, parapety oraz inne elementy wnętrz, które nakleja sie na płytę wiórową, a potem poleruje. Blaty kompozytowe to najprościej mówiąc blaty, na których nie widać łączeń i w których integruje się zlew. Są wyjątkowo odporne n działanie wody i można je ponownie polerować uzyskując efekt nowego blatu nawet po kliku latach użytkowania. Należą do najdroższej grupy produktów.

Fornir - cienki płaty drewna uzyskiwane przez skrawanie płaskie lub obwodowe o gr. 0,1-8,0mm. forniry dzielą się ze względu na zastosowanie na okleiny i obłogi.Fornir ma te przewagę na drzewem masywnym , że nie pracuje na dużych powierzchniach.

Lakier -Ze względu na różnorodność barw , w macie , połysku, perle, najczęściej używany w stolarce meblowej do lakierowania frontów meblowych .Drewno barwimy lakierami transparentnymi, które uwydatniają jego piękno.
Copyright © 2015 - ARMAXX Strefa Płyt Pyrzyce